Από την ανοιξιάτικη χλωρίδα των Κυθήρων
“Η καλύτερη περίοδος για να εκτιμηθεί ο βοτανικός πλούτος των Κυθηρων είναι η Άνοιξη” (η φράση είναι απο τον πρόλογο της έκδοσης του Κυθηραϊκου Συνδέσμου Αθηνών “Στα μονοπάτια της μέλισσας” 2011)
![](https://www.eleniharou.gr/wp-content/uploads/2019/04/1908200_828526523903096_6796969410782878658_n-1.jpg)
![](https://www.eleniharou.gr/wp-content/uploads/2019/04/11038640_828526547236427_3452603240072517224_n-1.jpg)
![](https://www.eleniharou.gr/wp-content/uploads/2019/04/1551703_828526570569758_3156293827576740908_n.jpg)
![](https://www.eleniharou.gr/wp-content/uploads/2019/04/1975088_828526630569752_1789598160443700625_n.jpg)
![](https://www.eleniharou.gr/wp-content/uploads/2019/04/11178199_828526670569748_6304893253066661525_n.jpg)
![](https://www.eleniharou.gr/wp-content/uploads/2019/04/11147140_828526820569733_290774695448130420_n.jpg)
![](https://www.eleniharou.gr/wp-content/uploads/2019/04/10384056_828526883903060_3774316615491154073_n.jpg)
![](https://www.eleniharou.gr/wp-content/uploads/2019/04/11178239_828526913903057_2506012536158589409_n.jpg)
![](https://www.eleniharou.gr/wp-content/uploads/2019/04/988518_828526953903053_2681600934141819689_n.jpg)
![](https://www.eleniharou.gr/wp-content/uploads/2019/04/11031911_828526967236385_8668727276949517858_n.jpg)
![](https://www.eleniharou.gr/wp-content/uploads/2019/04/11038475_828527003903048_4158308825890432234_n.jpg)
![](https://www.eleniharou.gr/wp-content/uploads/2019/04/11159559_828527020569713_8691787302978931997_n.jpg)
![](https://www.eleniharou.gr/wp-content/uploads/2019/04/10357126_828527070569708_2616892222293487935_n.jpg)
![](https://www.eleniharou.gr/wp-content/uploads/2019/04/10314604_828544470567968_795993268091961457_n.jpg)
![](https://www.eleniharou.gr/wp-content/uploads/2019/04/11148586_828545370567878_7656837716667250177_n.jpg)
![](https://www.eleniharou.gr/wp-content/uploads/2019/04/11169837_828546390567776_5524842783061120573_n.jpg)
“Η καλύτερη περίοδος για να εκτιμηθεί ο βοτανικός πλούτος των Κυθηρων είναι η Άνοιξη” (η φράση είναι απο τον πρόλογο της έκδοσης του Κυθηραϊκου Συνδέσμου Αθηνών “Στα μονοπάτια της μέλισσας” 2011)